Het microbos van Euroclear 2 - Waterloo
École Européenne de Bruxelles-Argenteuil, Waterloo
Home » Het microbos van Euroclear 2 – Waterloo
Het Project
Enkele maanden na het aanplanten van hun eerste microbos kwam Euroclear voor de tweede keer langs om het werk aan de EEBA-school in Waterloo af te ronden.
Deze keer gingen de teams van Euroclear de uitdaging aan om meer dan 1600 jonge, inheemse bomen te planten.
Samen met hen hebben we de resterende 550 m² van het braakliggende industrieterrein aan de rand van het Zoniënwoud en het Domaine d’Argenteuil beplant. Er groeit nu maar liefst 850 m² Miyawaki-microbos, dat de lokale biodiversiteit zal herbergen en tegelijkertijd de bodem zal herstellen.
Dit project versnelt het natuurlijke proces van de kolonisatie van de braakliggende grond door bomen, door het in de eerste jaren een enorme duw in de rug te geven. Daarna laten we de vegetatie zichzelf beheren, groeien en evolueren in haar eigen tempo.
Zomer 2025






De plantdag - Winter 2023
















Bekijk onze andere projecten
Het project Op zoek naar financiering Laten we samenwerken? Onze Diensten Neem contact met ons op Ontdek onze
Het project Initieele situatie Een particuliere eigenaar bezit een stuk grond op het grondgebied van Chimay, in de
Miyawaki microbos Het project Ontdek onze andere projecten La Résidence Roi Baudouin 3 La Résidence Roi Baudouin 3
Het project Op zoek naar financiering 2026 – Voorontwerp Laten we samenwerken? Onze Diensten Neem contact met ons
Het project Initieele situatie De tuin bood veel potentieel, maar was nog weinig ingericht en werd nauwelijks benut
Het project Initieele situatie De site bestond uit een steil en weinig benut terrein in een woonomgeving. De
Het project Initieele situatie Het terrein bestond oorspronkelijk uit een graszone met een beperkte ecologische waarde en werd
Het project Op zoek naar financiering Laten we samenwerken? Onze Diensten Neem contact met ons op Ontdek onze
Het project Op zoek naar financiering Laten we samenwerken? Onze Diensten Neem contact met ons op Ontdek onze
ONZE PARNTERS










